Gece Evi Serisi Buluşma Noktası
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gece Evi Serisi Buluşma Noktası

Kitap Özetleri, Çeviriler, Yazarlar Hakkında Bilgiler..Gece Evi Serisi Fanıysanız İşte Burası Sizin Yeriniz.

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Kitap Özeti

+33
stevie_rae
Pati
f_kolik
Mira_Gam
ilosh+
The-Writer
redbird
zoey_erik_sena
shine_moon
qizem*
busebeLen
neferet
tomedwaRd
intera
**wampire**
SeDa
JCey
basaq
ßéLL~
ZoeY
DammY
Blair
zoey_babes
MysTeRiouS MeLoDy
Spectre
DnZ.CulleN
tempted
ice*enuw
ßtL
DYG
müge.edward
zoey_kızılkuş
Admin
37 posters
Sayfaya git : 1, 2, 3, 4  Sonraki
YazarMesaj
Admin
Admin

Kitap Özeti Empty
MesajKonu: Kitap Özeti   Kitap Özeti Icon_minitimeCuma Haz. 26, 2009 12:22 pm

Kitap Özeti Untamed1696033
Life sucks when your friends are pissed at you. Just ask Zoey Redbird – she’s become an expert on suckiness. In one week she has gone from having three boyfriends to having none, and from having a close group of friends who trusted and supported her, to being an outcast. Speaking of friends, of the two Zoey has left, one is undead and one is unMarked. And Neferet has declared war on humans, which Zoey knows in her heart is wrong. But will anyone listen to her? Zoey's adventures at vampyre finishing school take a wld and dangerous turn as loyalties are tested, shocking true intentions come to light, and an ancient evil is awakened.

Not:Kitabın Türkçesi daha basılmadı.Türkçe çevirisi yakında eklenecektir.
https://geceeviserisi.forum.st
zoey_kızılkuş

zoey_kızılkuş

Kitap Özeti Empty
MesajKonu: Geri: Kitap Özeti   Kitap Özeti Icon_minitimePaz Tem. 05, 2009 12:39 am

teşekkürler Very Happy
müge.edward

müge.edward

Kitap Özeti Empty
MesajKonu: Geri: Kitap Özeti   Kitap Özeti Icon_minitimeCuma Tem. 10, 2009 4:14 pm

türkçe çevirisini sabırsızlıkla bekliyorum
Teşekkürler (:
DYG

DYG

Kitap Özeti Empty
MesajKonu: Geri: Kitap Özeti   Kitap Özeti Icon_minitimeCuma Tem. 10, 2009 9:24 pm

Alıntıdır

Hayat ; arkadaşlarınız size kızdığı zaman iğrenç olabiliyor. Zoey Kızılkuş'a sorabilirsiniz. Şimdi o kan emme üzerine uzmanlaşmaya başladı. 1 hafta önce 3 erkek arkadaşı varken şimdi hayatında kimse yok üstelik ona güvenen ve onu destekleyen arkadaşları tarafından dışlanmış durumda. Arkadaşlardan bahsetmişken , Zoey'in kalan 2 arkadaşından biri yaşayan ölü diğeri ise işaretlenmemiş ve Neferet aleni bir şekilde insanlara karşı savaşta ve Zoey tüm kalbiyle bunun yanlış olduğunu biliyor. Ama herhangi biri onu dinleyecek mi? Zoey'in vampir okulundaki maceraları vahşi ve tehlikeli bir dönüşüm geçiriyor ve sadakat test ediliyor, şokedici amaçlar ortaya çıkıyor ve çok eski bir kötülük uyanıyor
müge.edward

müge.edward

Kitap Özeti Empty
MesajKonu: Geri: Kitap Özeti   Kitap Özeti Icon_minitimeC.tesi Tem. 11, 2009 12:09 pm

Teşekkürler (:
ßtL

ßtL

Kitap Özeti Empty
MesajKonu: Geri: Kitap Özeti   Kitap Özeti Icon_minitimeC.tesi Tem. 11, 2009 12:34 pm

Teşekkürler
ice*enuw

ice*enuw

Kitap Özeti Empty
MesajKonu: Geri: Kitap Özeti   Kitap Özeti Icon_minitimeC.tesi Tem. 11, 2009 3:17 pm

teşekkürler clown
tempted

Kitap Özeti Empty
MesajKonu: Geri: Kitap Özeti   Kitap Özeti Icon_minitimeÇarş. Tem. 15, 2009 10:44 pm

Çok teşekkürler Cool
DnZ.CulleN

Kitap Özeti Empty
MesajKonu: Geri: Kitap Özeti   Kitap Özeti Icon_minitimePtsi Tem. 27, 2009 10:49 pm

süpersin Very Happy çook teşekkürler Very Happy
Spectre

Kitap Özeti Empty
MesajKonu: Geri: Kitap Özeti   Kitap Özeti Icon_minitimeC.tesi Ağus. 01, 2009 2:44 pm

Umarım en yakın zamanda piyasaya sürülür kitap. Konusu çok güzel.
MysTeRiouS MeLoDy

Kitap Özeti Empty
MesajKonu: Geri: Kitap Özeti   Kitap Özeti Icon_minitimePaz Ağus. 02, 2009 12:22 pm

Spectre demiş ki:
Umarım en yakın zamanda piyasaya sürülür kitap. Konusu çok güzel.

Kitap Eylül 2009'da çıkacakmış. Bu sebepten ötürü ben de sadece ilk üçünün türkçelerini okuyabildim. Seçilmiş'i 4 gün beklemek ölüm geldi ama 2 gün içerisinde bitirdim. Şimdi görüyorum ki Vahşi 2 ay sonrasına... 2 günde okuyacağımı bildiğim halde 4 gün bile sabırsızlıkla geçmişse 2 ay nasıl beklerdim? Ki ondan sonra bir 2 ay da Av'ı bekleyecektim. Bu yüzden ben ingilizcelerini aldım (orjinal dili hem de). Onları okuyacağım.

Ek olarak Alacakaranlık serisini de okumuş olduğumdan, oradan biliyorum ki ingilizce ve türkçe arasında bazen bir çok fark oluyor. Çevirilerde atlamalar oluyor, birebir çevrilmiyor veya birkaç cümle eksik birkaç kelime atlanmış, değiştirilmiş olabiliyor... Ben bunu düşünüp, ingilizcesine güvenen varsa içinizde ve "gerçekten bu seriyi seviyorum" , "beni sürüklüyor" diyeniniz varsa beklemeniz için bi sebep olduğunu düşünmüyorum. Siz de benim gibi ingilizcelerini okuyarak seriyi uzun süre beklemeden heyecanı soğutmadan sıcak tutarak takip edebilirsiniz... Hem daha ucuz ingilizce olanları (çevirmen ücreti olmadığından ötürü),benden söylemesi Wink
zoey_babes

Kitap Özeti Empty
MesajKonu: Geri: Kitap Özeti   Kitap Özeti Icon_minitimePaz Ağus. 02, 2009 3:29 pm

bunlar 4. ve 5. kitaptan :
Zoey en sonunda arkadaşlarıyla arasını düzeltebilir.Ama işler Eric'le tam düzene girmemiştir.
O sıralar okula yeni bir öğrenci gelir.Adı James Stark.Okçulukta büyük bir başarısı var.Zoey'le aralarında benzerlik olduğunu farkediyorlar.Ancak Stark ölüyo.Zoey'de onu asla unutmayacağına söz veriyor.
Afrodit işaretini kaybetmiştir.Ama görüş özelliği hala yerindedir.Bir gün zoey'nin anneannesini görüşünde görür.Bir şiir yazmaktadır.Bu şifreyi çözmeye çalışırlar.Neferet'te bir yandan işlerine devam etmektedir.Zoey Neferet'in James'i dirilttiğini ve stevie rae'nin ilk olduğu hale getirdiğini öğrenince yıkılır.Ne yapacağını şaşırır.Ancak Neferet'in asıl planı daha kötüdür.Yüzyıllar önce Zoey'in atalarının hapsettiği(toprak ile ilgiliydi.Toprağa gömmekti galba.Ama şimdi net hatırlayamıyorum),Kolona adlı cennetten düşen kötü melek Neferet tarafından kurtarılmıştır.Neferet aslında kraliçe gibi birşeydir.
Kolona geçmişte kadınlara tecavüz etmekteydi.Ve bunun üzerine Zoey'in ataları çok güzel ve çok güçlü,4 elementi birden kullanabilen A-ya'yı yaratmıştır.A-ya Kolona'yı sonsuza kadar etkisiz hala getirmekle görevlidir.Kolona A-ya'yı seviyordur.Ancak en sonunda Kolona A-ya tarafından hapis edilmiştir....
Kolona artık özgürdür.Ve A-ya'nın nesilden nesilden aktarılarak Zoey'de tekrar hayat bulduğunu düşünüyordur.Ne olursa olsun A-ya'ya sahip olacaktır...
Zoey bir yandan Eric'le barışmaya çalışırken,bir yandan James'in iyiliği bulmasına sağlamaladır.En önemlisi ise Dünya'yı Kolona'nın yol açacağı felaketten kurtarmalıdır...

Bide Eric okula geri dönüp Drama dersinin öğretmeni oluyormuş. Hatta sınıfta Othello'yu oynuyorlarmış ve Zoey'i Desdemona olarak tahtaya kaldırıyomuş, orda da öpüşme ve boğazlama sahneleri falan varmış onları oynuyorlarmış...
Blair

Blair

Kitap Özeti Empty
MesajKonu: Geri: Kitap Özeti   Kitap Özeti Icon_minitimePaz Ağus. 02, 2009 8:19 pm

arkadaşlar ben dyanamayıp ingilizcesini okudum olurda merakınıza yenik düşüp sormak istediğiniz bi soru olursa çekinmeyin ve hepinize ingilizcesini okumayı tavsiye ediorum türkçesinden çok daha etkileyici Very Happy:D

veeee size ingilizce kapağının arkasında yazanları çeviriorum (:
merakınızı bi nebzede olsa arttırablrsem ne mutlu Razz

'Herşeyin sonunu gördüm'dedi Afrodit'in korkmuş sesi tıpkı yüzü gibi. ' Bunların hepsi sen öldüğün için oluyodu Zoey. Senin ölümün bunların olmasına neden olyodu.' 'Ah lanet olsun' dedim ve sonradan dizlerim pes ett ve oturmak zorunda kaldım.

1 hafta önce Zoey bir grup özel arkadaşa, 3 sevgiliye ve (az çok) temiz bir vidana sahipti. şimdiyse hiçbirine. Allahtan buz kraliçesi Afrodit erime belrtileri gösteriyor ve eski oda arkaşı Stevie Rae düşündüğü kadar da ölü değil.görünüşe göre Stevie Rae artık tüneldeki delilerle takılmaya başladı - gerçekten irenç.

onların dinliceğini varsayarsak, Zoey'nin bütün arkadaşlarının yardımına ihtiyacıvar özelliklede gece evinde durumlar vampirler için korkunç bir hal alırken. şok edici gerçek niyetler gün ışığına çıkmak üzere, dürüstlükler test edilicek ve antik şeytan tekrardan yükselmek üzere.
MysTeRiouS MeLoDy

Kitap Özeti Empty
MesajKonu: Geri: Kitap Özeti   Kitap Özeti Icon_minitimePaz Ağus. 02, 2009 9:22 pm

Blair demiş ki:
arkadaşlar ben dyanamayıp ingilizcesini okudum olurda merakınıza yenik düşüp sormak istediğiniz bi soru olursa çekinmeyin ve hepinize ingilizcesini okumayı tavsiye ediorum türkçesinden çok daha etkileyici Very Happy:D

veeee size ingilizce kapağının arkasında yazanları çeviriorum (:
merakınızı bi nebzede olsa arttırablrsem ne mutlu Razz

'Herşeyin sonunu gördüm'dedi Afrodit'in korkmuş sesi tıpkı yüzü gibi. ' Bunların hepsi sen öldüğün için oluyodu Zoey. Senin ölümün bunların olmasına neden olyodu.' 'Ah lanet olsun' dedim ve sonradan dizlerim pes ett ve oturmak zorunda kaldım.

1 hafta önce Zoey bir grup özel arkadaşa, 3 sevgiliye ve (az çok) temiz bir vidana sahipti. şimdiyse hiçbirine. Allahtan buz kraliçesi Afrodit erime belrtileri gösteriyor ve eski oda arkaşı Stevie Rae düşündüğü kadar da ölü değil.görünüşe göre Stevie Rae artık tüneldeki delilerle takılmaya başladı - gerçekten irenç.

onların dinliceğini varsayarsak, Zoey'nin bütün arkadaşlarının yardımına ihtiyacıvar özelliklede gece evinde durumlar vampirler için korkunç bir hal alırken. şok edici gerçek niyetler gün ışığına çıkmak üzere, dürüstlükler test edilicek ve antik şeytan tekrardan yükselmek üzere.

Ben aldım da okuyacağım Very Happy Sen ne ara aldın :O Kitaplar yeni geldi Türkiye'ye... Herneyse Very Happy Dayanamayıp ingilizceyle okuyan tek kişi olmayacağım en azından = P
DammY

DammY

Kitap Özeti Empty
MesajKonu: Geri: Kitap Özeti   Kitap Özeti Icon_minitimePaz Ağus. 02, 2009 9:33 pm

sağolun dörtgözle bekliyorum
ZoeY

ZoeY

Kitap Özeti Empty
MesajKonu: Geri: Kitap Özeti   Kitap Özeti Icon_minitimeÇarş. Ağus. 05, 2009 1:28 pm

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler Very Happy

Gece evi serisinin orjinal sitesindeki videoları seyrediodm..Erik'in videosunda Zoey'i boğazladığını gördüm Very Happy
Bi an şaşırdım noluo die bu yazıları okuyunca Drama dersinden olduğunu anlayınca Very Happy Very Happy
ßtL

ßtL

Kitap Özeti Empty
MesajKonu: Geri: Kitap Özeti   Kitap Özeti Icon_minitimeÇarş. Ağus. 05, 2009 2:17 pm

ingilizcem iyi olmadığı için daha 13 bölümdeyim ;D ama süper gidiyor bitirebilirsem av'a başlicam o daha güzel diyorlar
ZoeY

ZoeY

Kitap Özeti Empty
MesajKonu: Geri: Kitap Özeti   Kitap Özeti Icon_minitimeÇarş. Ağus. 05, 2009 6:21 pm

Eylüle kadar beklemek zorundayım ne yazıkkı..İng. Alsamda hiç bişe anlamıcam bi elimde sözlük bi elimde kitap anca öle okuyabilirim Very Happy Very Happy
ßéLL~

ßéLL~

Kitap Özeti Empty
MesajKonu: Geri: Kitap Özeti   Kitap Özeti Icon_minitimeCuma Ağus. 07, 2009 10:53 pm

Bide Eric okula geri dönüp Drama dersinin öğretmeni oluyormuş.

bunu tahmin etmiştim,

kitabı heyecanla bekliyorum seçilmişi 5 saat 40 dakikada bitirdim ve beklemek işkence gibi...
ZoeY

ZoeY

Kitap Özeti Empty
MesajKonu: Geri: Kitap Özeti   Kitap Özeti Icon_minitimeC.tesi Ağus. 08, 2009 9:43 pm

ßéLL~ demiş ki:
Bide Eric okula geri dönüp Drama dersinin öğretmeni oluyormuş.

bunu tahmin etmiştim,

kitabı heyecanla bekliyorum seçilmişi 5 saat 40 dakikada bitirdim ve beklemek işkence gibi...

evt bi an önce basılsa kitap süper olucak:D Bu kadr süre bekle snra kitap bikaç saat içinde bitsin üFF Very Happy Very Happy Very Happy
basaq

basaq

Kitap Özeti Empty
MesajKonu: Geri: Kitap Özeti   Kitap Özeti Icon_minitimeSalı Ağus. 11, 2009 11:32 am

selam ben Başak
kitap 33 bölmmüş ama ben bi sitede cevirileri okudum 25 deim 8 blm snra ktbı bitirio olucam
ama
eylülde çknca yinede alıcam
JCey

JCey

Kitap Özeti Empty
MesajKonu: Geri: Kitap Özeti   Kitap Özeti Icon_minitimeSalı Ağus. 11, 2009 11:42 am

basaq demiş ki:
selam ben Başak
kitap 33 bölmmüş ama ben bi sitede cevirileri okudum 25 deim 8 blm snra ktbı bitirio olucam
ama

hangi siteymiş bu yaw??? çok merak ettim
http://evanescence.all-forum.net
basaq

basaq

Kitap Özeti Empty
MesajKonu: Geri: Kitap Özeti   Kitap Özeti Icon_minitimeSalı Ağus. 11, 2009 11:47 am

JCey demiş ki:
basaq demiş ki:
selam ben Başak
ama

hangi siteymiş bu yaw??? çok merak ettim

tatlım özel msj atıyım sana
yurt dışında olan türkler felan cevirio 25 bölm çevrildi ktp 33 müş bitiorm kitabı almadan Very Happy
ama site davetiyeli üye olunuo bana mail adresni atman grk
SeDa

Kitap Özeti Empty
MesajKonu: Geri: Kitap Özeti   Kitap Özeti Icon_minitimeSalı Ağus. 11, 2009 6:56 pm

ben seriye biraz geç başladığım için fazla beklemicem(: şu anda Seçilmiş i okuyorum zaten eylül dede Vahşi çıkıcak az kaldı (:
ZoeY

ZoeY

Kitap Özeti Empty
MesajKonu: Geri: Kitap Özeti   Kitap Özeti Icon_minitimeÇarş. Ağus. 12, 2009 9:00 am

SeDa demiş ki:
ben seriye biraz geç başladığım için fazla beklemicem(: şu anda Seçilmiş i okuyorum zaten eylül dede Vahşi çıkıcak az kaldı (:

Ben hepsini ard arda okudum yaklaşık 1 adır vahşiyi bekliidum.Arkadaşların bahsettiği siteden çevirileri okuyorum bende uzun zamandır..Gerçekten çok güzel çeviriolar Very Happy Very Happy

Kitap Özeti
1 sayfadaki 4 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3, 4  Sonraki
 Similar topics
-
» Kitap Özeti
» Kitap Özeti
» Kitap Özeti
» Kitap Özeti
» 7. kitap burned