Gece Evi Serisi Buluşma Noktası
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gece Evi Serisi Buluşma Noktası

Kitap Özetleri, Çeviriler, Yazarlar Hakkında Bilgiler..Gece Evi Serisi Fanıysanız İşte Burası Sizin Yeriniz.

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

İşaret 23. BöLüm

YazarMesaj
Aphrodite*

Aphrodite*

İşaret 23. BöLüm Empty
MesajKonu: İşaret 23. BöLüm   İşaret 23. BöLüm Icon_minitimeCuma Kas. 05, 2010 10:04 am

İşaret Kitabı 23. Bölüm

23. bölüm

Bu bir uyarı.’’ Afrodit ciddi bir şekilde dedi.’Görüşlerimin hepsi meydana gelecek trajedilerin uyarısıdır. Bu da gerçekten farklı değil.’
‘Bence haklısın.’Dedim.
‘Ve Afrodit’in görüşleri bu korkunç şeylerin engellenmezse meydana geleceğini uyarmıyor mu?’ Büyükannem dedi.
Afrodit şüpheli baktı, dolayısıyla hissettiğimden daha emin seslenmeye çalışarak ben cevapladım.’Evet, öyle. Onun görüşü seni kurtardı, büyükanne.’
‘Diğer insanlar da o gün köprüde ölecekti.’ Büyükannem dedi.
‘O zaman tüm yapmamız gereken şey kazanın onun gördüğü şekilde meydana gelmesini engellemeyi öğrenmekti, dolayısıyla bu uyarıyla yapmamız gereken tüm şey bu.’dedim.
‘Katılıyorum, Zoey. Afrodit Nyx’in bir gemisi ve tanrıça seni açıkça uyarıyor.’
‘Açıkça bize yardım etmeni istiyor.’ Afrodit dedi. ‘Şiiri okuyanın sen olduğunu gördüm.’Tereddüt etti, bana baktı ve ben onun büyükanneme başka ne söylemek istediğini anlayarak başımı salladım.’Şiiri kopyaladığımda, o görüşün dışına senin el yazında geldi.’
Büyükannemin şaşkınlıktan zor soluk aldığını duydum. ‘Bundan gerçekten emin misiniz?’
‘Evet,’dedim.’Senin mektuplarından biriyle kontrol bile ettim. Kesinlikle senin el yazın.’
‘O zaman Nyx’in benimde bu işin bir parçası olmamı istediğine katılmalıyım.’Büyükannem dedi.
‘Bu şaşırtıcı değil.’dedim.’Sen bildiğimiz tek Ghigua Kadınısın.
‘Oh, canım! Ben Ghigua Kadını değilim. Bu bütün kabilenin oylamasıyla olan bir şey, bunun yanında, kuşaklardır resmi bir Ghigua Kadını olmadı.’
‘Pekâlâ, benim oyumu aldın.’Afrodit dedi.
‘Benimkini de.’dedim.’Ve bahse girerim Damien ve İkizlerinkini de. Artı, kendi çapımızda biz bir çeşit kabileyiz.’
Büyükannem güldü.’Pekâlâ, kabilenin isteklerine karşı çıkmayı düşünmüyorum. ‘
‘Sen buraya gelmelisin.’Afrodit aniden dedi.
Şaşırarak ona baktım ve o başını yavaşça ve çok ciddice salladı. İçgüdülerimi dinledim ve Afrodit’in haklı olduğunu bildim.
‘Oh, Afrodit, teşekkürler, fakat hayır. Gerçekten lavanta çiftliğimi bırakmaktan hoşlanmıyorum. Telefonda konuşalım ve anlık mesaj bırakalım birbirimize, böylece bunu çözebiliriz.’
‘Büyükanne, bana güveniyor musun?’dedim.
‘Tabii ki sana güveniyorum, kızım,’tereddütsüzce cevap verdi.
‘Buraya gelmelisin.’dedim basitçe.
Telefon sessizdi ve büyükannemin düşünüyor olduğunu nerdeyse görebildim.’Sadece birkaç şey paketleyeceğim.’dedi sonunda.
‘Bu tüylerden biraz getir,’Afrodit dedi.’Bahse girerim daha fazla bu arınmadan yapmamız gerekecek.’
‘Getireceğim,’Büyükannem dedi.
‘Şimdi gel, büyükanne.’Hissettiğim aciliyet hissinden nefret ettim.
‘Bu gece mi, Zoeykuş? Sabaha kadar bekleyemez miyim?
‘Bu gece.’Sanki isteğime Afrodit’le benim duyduğum bir kuzgunun derin, tüyler ürpertici hırıltılı çığlığı noktayı koymuştu. O çok gürültülüydü, büyükannemin sıcak, düzenli oturma odasına kadar gitmiş olabilirdi. ‘Büyükanne! İyi misin?’
‘Onlar ruh yaratıkları, u-we-tsi-a-ge-ya. Ancak ölüme yakın olursam bende gerçek zarara neden olabilirler ve sana garanti ederim- ölüme asla yakın değilim.’dedi, sertçe.
Onların getirdikleri buz korkuyu, elimde bıraktıkları kesiği hatırladım ve büyükannemin yüzde yüz haklı olduğuna ikna olamadım. ‘Sadece acele et, büyükanne. Burada olduğunda çok daha iyi hissedeceğim.’dedim.
‘Ben de’ Afrodit dedi.
‘İki saat içinde orada olacağım. Seni seviyorum, Zoeykuş.’
‘Ben de seni seviyorum büyükanne.’
Büyükannem eklediğinde neredeyse kapatıyordum telefonu.’Ve seni de seviyorum, Afrodit. Belki ikinci kez hayatımı kurtarıyorsun.’
‘Hoşçakal, yakında görüşürüz.’Afrodit dedi.
Telefonu kapattım sonra döndüğümde Afrodit’in gözlerinin tamamen maviye dönüp gözyaşlarıyla dolduğuna ve yanaklarının pembeleştiğine şaşırdım. Benim izlediğimi gördüğünde tamamen rahatsız görünerek omuz silkti ve gözlerini sildi.’Ne? Büyükanneni sevdim. Bu suç mu?’
‘Bilirsin, artık içinde bir yerlerde iyi Afrodit’in saklandığını düşünmeye başlıyorum.’
‘Heveslenme, onu bulur bulmaz küvette boğacağım. ‘
Ben sadece güldüm.
‘Gitmen gerektiğini düşünmüyor musun? Birçok şey yapmak zorundasın.’
‘Hah?’ dedim.
İç çekti.’Aptal sürüsünü toplayıp tüm bunları özetlemek ve büyükannenin nerede kalacağını öğrenmek zorundasın ki bu Shekinah’la konuşman gerektiğini kasteder, çünkü bahse girerim Neferet’le bire bir konuşmayı istemezsin. Ve dadı kamerasını morga ayarlatmak için Jack’i çağırmalısın. Tüm bunlar için iyi şanslar.’
‘Hay aksi, haklısın. Ben tüm bunları yaparken sen ne yapıyor olacaksın?’
‘Dinleniyor olacağım, böylece tekrar tazelenebilirim ve şiir bulmacasını çözmek için korkunç muhteşem beynimi işleme koyabilirim.’
‘Yani şekerleme mi yapacaksın?’
‘Evet, hey, neşelen. Biz tüm okul gününü boş vermeyi başardık.’dedi.
‘Sen bunu başardın. Ben eski erkek arkadaşımın öğrettiği ilk sınıfa girmeyi ve onunla tüm sınıfın önünde utandırıcı bir doğaçlama sahnesinden daha fazlasını ve gerçekten rahatsız bir zaman geçirmeyi başardım.’
‘Ooooh! Bunun hakkında her şeyi duymak istiyorum’!
‘Nefesini tutma.’kapıdan çıkarken omzumun üstünden dedim.
*
Damien ve İkizleri bulmak zor değildi. Aşağıda yurdun ana odasında pişmiş patates kızartması ve tuzlu bisküvi paketlerini karıştırıyorlardı(İğrenç! Vampirlerin bize sağlıklı şeyler yedirtmeleri çok acıydı) . Herkesin ben içeri girdiğimde susup ve sonra hep birlikte gevezelik etmeye başlaması, benim hakkımda dedikodu yaptıklarını apaçık gösteriyordu.
‘Oh, tatlım. Bizde yeni duyduk Erik ve Drama dersi hakkında.’ Damien dedi, koluma hafif ve sempatikçe vurarak.
‘Evet, fakat yine de yeterli bir şey öğrenmedik.’Shaunee dedi.
‘Kesinlikle atın kendi ağzından detayları duymak istiyoruz.’Erin dedi.
‘Ve sen atsın.’Shaunee bitirdi.
İç çektim. Biz iyileşmeyi işaret eden bir sahne koyduk ortaya. Beni öptü. Sınıf deliye döndü. Zil çaldığında herkes gitti. Ben kaldım. O beni görmezden geldi. Son.’
‘Oh. Bu küçük detaylarla kendini kurtaramazsın.’Erin dedi.
‘Evet, biz Becca’dan daha iyi dedikodu aldık. Bilirsin, İkiz, bu kızın bizim Erik’ten hoşlandığına inanıyorum.’Shaunee dedi.
‘Bana mı anlatıyorsun, İkiz? Z için onun gözlerini çıkarmalı mıyız?’Erin dedi.’Yıllardır iyi bir göz çıkarma olayına bulaşmadım.’
‘Siz ikiniz çok bayağısınız.’Damien dedi.’Erik ve Zoey ayrıldı, hatırlıyor musunuz?’
‘Evet, senin kelimelerinde bizim bayağı-k*çlarımızda bayağı-acı yapıyor.’Erin dedi.
‘Bayağı-tamamen.’Shaunee dedi.
‘Tanrı aşkına! Atışmayı bırakacak mısınız? İçinde bulunduğumuz hayat meselesi yanında benim aşk hayatım çoktan olduğundan daha fazla gülünç duruyor. Şimdi kendime bir gazoz alıp mutfaktan gerçek cips bulmaya çalışacağım. Ben bunu yaparken siz de k*çlarınızı yukarıya taşıyıp, Afrodit’in odasında benimle buluşun. Öğrenmemiz gereken bir şey var.’
‘Şeyl?’Daimen dedi.’Ne çeşit bir şey?’
‘Aynı eski korkutucu, yaşam parçalayıcı, bize çok tanıdık olan dünyanın-sonu çeşidi bir şey.’dedim.
Damien ve İkizler bir çift saniye için gözlerini kırptılar bana ve sonra üçü birden mırıldandı.’Tamam, cool. Biz orada olacağız.’
Oh ve Damien.’dedim.’Jack’i getir. O da bunun bir parçası.’
Damien ilk şaşırmış sonra mutlu göründü ve sonra biraz acıklı.’Z, Dushess’ı getirebilir mi? Köpek onu bırakmasına izin vermeyecek.’
‘Evet, o da gelebilir. Fakat Jack’i uyar, Afrodit yeni bir kediye sahip ki kedi Afrodit’in tuhaf tüylü klonu.’
‘Oh, ewww,’ İkizler dedi.
Başımı sallayarak onların bana diğer bir baş ağrısı vermelerine izin vermeyerek mutfağa girdim.
*
‘Aman tanrım, bayılacak gibiyim.’Jack kendini yelpazeliyordu ve pencereden dışarıya bakış atarken gerçekten solgun görünüyordu. Dushess Afrodit’in kedisinin ve bizim en ortamıza tıkılmıştı ve Jack’e karşı uzanmış sızlanıyordu. Afrodit ve ben onlara kuzgunları, Afrodit’in görüşünü, Tsi Sgili’yi, şiiri, Büyükannemin hikâyesini ve Kalonayı anlatmıştık ve uzun bir sessizlikten sonra ilk konuşan Jack olmuştu.
‘Tamam, bu yıllardır duyduğum en tüyler ürpertici hikâye.’Shaunee soluksuz seslendi. Yemin ederim tüm bu Testere filmlerini yan yana koysan bile bu daha korkutucu.’
‘Aman tanrım, İkiz. Testere dört beni acayip korkutmuştu.’Erin dedi. Fakat haklısın. Kalona daha garip bile. Ve büyükanneni buraya çağırmanın iyi bir fikir olduğunu düşünüyorum, Z.’
‘aynen, İkiz.’ Shaunee dedi.
‘Oh, Z!’ Jack bağırdı, Dushess’ın kulaklarını okşarken.’Bu iğrenç kuzgunların tatlı büyükannen lavanta çiftliğindeki küçük evinde otururken ona yaklaşmalarını düşünmek bile çok korkunç.’
‘İyi.’Afrodit dedi.’Sanki siz üçünüz onun bağırsaklarında bıçak döndürme hissi uyandırmaksızın, Zoey yeterince korkmamıştı.’
‘Oh, iğrenç! Çok üzgünüm Zoey!’Jack aniden pişmandı, Damien’i bir elle sıkıca tutarken, diğer eliyle Dushess’ı okşuyordu. Ağlayacak gibi görünüyordu.
İkizlerin genel olduğu gibi Afrodit’e karşılık vermesini bekledim, bunun yerine bir bakış paylaşıp bana döndüler.
‘Üzgünüz, Z’ Erin dedi.
‘Evet, cadı_Afrodit’i kastediyorum_ haklı. Büyükannen hakkında seni korkutmamalıydık.’Shaunee dedi.
‘Lanet olsun. Dorkamese(ne olduğunu sözlükten bulamadım)İkizler henüz haklı olduğumu söylediler.’Afrodit elinin tersini alnına bastırdı ve bayılma numarası yaptı.
‘Eğer senin için bir şey kastediyorsa,’Shaunee dedi.
‘Biz hala senden nefret ediyoruz.’Erin bitirdi.
‘Ah, biz Dushess’ın geçen gün kötü şeyler yaşadığını hatırlayabilir miyiz?’Büyük sarı köpeğin önüne eğilirken yüzünü elerimin arasına aldım. Gözleri durgun ve bilgiçti, o bizim hiç anlayamayacaklarımızdan fazlasını çoktan anlamış gibi. ‘Sen hepimizden daha iyi bir kızsın, değil mi?’
Dushess yüzümü yaladı ve ben gülümsedim. O bana Stark’ı hatırlattı_Yaşayan, nefes alan, kendinden emin Stark’ı_ve onun köpeği için döneceği ne dair(ve benim için)ani bir umut hissettim. Bu, karmaşık hayatımı daha çok karıştıracak olmasına rağmen her nasılsa belki tüm bu şeylerin göründüğü gibi korkutucu olmadığını düşündüm. O zaman Damien düşlerimi böldü.
‘Şiiri görmeme izin ver.’Tipik Bay Çalışkan olarak dramanın iyi bir kısmını es geçerek doğru noktaya geldi.
Onu diğer bir beynin çözmeye çalıştığına tamamen rahatlayarak, şiiri ona uzattım.
‘İlk olarak bilirsin buna şiir demek gerçekten yanlış bir adlandırma.’Damien dedi.
‘Büyükannem onun bir şarkı olduğunu söyledi.’dedim.
‘O aslında bu da değil. Veya en azından bence değil.’
Damien’in fikrine saygı duyardım, özellikle akademik şeylerde, dolayısıyla ‘Eğer o bir şiir veya şarkı değilse o halde nedir?’dedim.
‘O bir kehanet’ dedi.
‘Lanet olsun, haklı.’Afrodit dedi.
‘Ne yazık ki katılmak zorundayım.’Shaunee dedi.
‘Evet, kesinlikle bir kehanet’ Erin dedi.
‘Kehanet, Yüzüklerin Efendisi’ndeki kralın dönüşü hakkındaki gibi mi?’Jack dedi.
Damien ona gülümsedi. ’Evet, bunun gibi.’
Sonra onlar bana baktı.’Bana doğru geliyor.’dedim aksakça
‘Pekâlâ. Haydi, çözmeye çalışalım bunu.’Damien kehaneti inceledi.’Tamam, bu abab cdcd ee ritim planıyla yazılmış ve üç şiir kıtasına bölünmüş.’
‘Bu önemli mi?’ diye sordum.’Yani, biz onu şiir yerine kehanet olarak adlandırdık, dolayısıyla bu abab şeyini önemsemeli miyiz?’
‘Şey, yüzde yüz emin değilim, fakat bu şiirsel formda yazılmış, dolayısıyla benim en iyi fikrim şiir kurallarını bunu çözmek için kullanmalıyız.’
‘Tamam, mantıklı geliyor.’dedim.
‘Şiir kıtaları kabaca düz yazıdaki paragrafın eş anlamlısıdır_her biri kendi konusunu içerir_, bütün olarak birbirlerine uymak zorunda olmalarına rağmen.’
‘İşte benim erkeğim!’ Jack dedi, Dushess’ı kucaklarken ve sırıtırken.
‘Lanet, bu çocuk akıllı.’Shaunee dedi.
‘Gerçekten zeki’ Erin dedi.
‘Onu izlemek bana sadece baş ağrısı veriyor.’Afrodit dedi.
‘Ve bizim ilk olarak kıtalara ayrı ayrı bakmamız gerekiyor’ Dedim.’Doğru mu?’
‘O acıtamaz.’Damien dedi.
‘Sesli oku onu.’Afrodit dedi. ‘Zoey sesli okuduğunda daha kolay anlaşılıyordu.’
Boğazını temizledi ve mükemmel sesiyle ilk kıtayı okumaya başladı.
Uykudaki antik biri bekliyor yükselmeyi
Toprağın gücü kanadığında kutsal kırmızı,
Kraliçe Tsi Sgili’nin planlamasıyla bu işaret döner gerçeğe
O gömülmüş yatağından temizlenmiş olacak
‘Pekâlâ, Antik birinden kastı açıkça Kalona.’Damien dedi.
‘Ve Afrodit ve ben bu toprağın kanaması Profesör Nolan gibi öldürülen birisinden gelebilir diye düşündük.’Ara verip yutkundum. Loren’ı eklemeliydim, onun adını söyleyemedim.
‘Obu bulduğumda, çimenlerin üzerinde çok fazla kan vardı-o ıslanmamıştı, gerçekten toprak kanıyor gibiydi.’Afrodit’in sesi bu anıdan dolayı titriyordu.
‘Evet, kesinlikle böyle tanımlanabilir.’katıldım.’Ve eğer öldürülen kişi veya vampir güçlüyse bu güç sözüne uyar.’‘Tamam, bu uyar, özellikle son eklediğinle. Açıkça Kraliçe Tsi Sgili planlıyor bunları. ‘Damien durdu. Ve sonra ekledi.’Bilirsiniz, bu hileli bir söz olabilir. Tsi Sgili planlar veya meydana gelenleri getirir, fakat o Tsi Sgili’nin güçlü kanı toprağı kanatır ve Kalona’yı yatağından temizler.’
‘İğrenç, kirli.’Shaunee dedi.
‘Tsi Sgili kim?’Erin sordu.
‘Bilmiyoruz. Büyükannem bir fikre sahip değil. Aslında o Tsi Sgili hakkında pek bir şey bilmiyor, tehlikeli ve ölümle beslendikleri dışında.’dedim.
‘Pekâlâ, o zaman potansiyel kraliçe için gözlerimizi açık tutmalıyız.’Damien dedi.
‘Biz onun kim olduğu hakkında bir ipucuna sahip olmamıza rağmen.’Shaunee dedi.
‘Bir ipucuna sahibiz.’Erin dedi.’Zoey’nin büyükannesi Tsi Sgili’nin ölümden beslendiğini söyledi, dolayısıyla bu kişi ölümlerden sonra daha çok güçlenen biri olmak zorunda.’
‘Büyükannesi Tsi Sgili’ye daha çok. . . .ah. . .şey diye seslendiğini söyledi, Neydi o, Zoey?’ Afrodit dedi.
‘Ane li sgi’ dedim.’Bu onların tamamen ruhsal(veya medyum) oldukları anlamına gelir.’Derin bir nefes aldım.’Bu tanımlamaya uyan bir vampir bildiğimizi düşünüyorum.’
‘Neferet,’Damien fısıldadı.
‘Tamam, biz onun göründüğü gibi olmadığını biliyoruz.’Erin dedi.
‘Fakat bu Tsi Sgili kadar şeytan olduğu anlamına gelir mi?’Shaunee dedi.
‘Afrodit ve ben bakıştık. Kara verdim ve başımı salladım.
‘O Nyx’ten farklı bir yok seçti.’Afrodit dedi.
İkizler zor nefes aldı. Jack Dushess’ı kucakladı.
‘Bundan emin misin?’ Damien sordu, sesi titriyordu.
‘Evet, bundan eminiz.’dedim.
‘O zaman Neferet kehanetin söz ettiği kraliçe.’
Midemin parçalandığını hissettim.’Neferet Prfesör Nolan ve Loren’ın ölümlerinden beri de farklı.’
‘Oh, Tanrıça! Bu korkunç cinayetlerle ilgisi olduğunu mu söylüyorsun?’Jack zor nefes aldı.
‘Bir şey yaptı mı yoksa sadece bunun etkilerinden mi beslendi bilmiyorum.’dedim. Ve öldürülmeden önce Neferet’le Loren’ın aralarında tanık olduğum kısa sahne aklıma geldi. Onlar sevgiliydi-ki bu açıktı ve Loren ona âşıktı, ama Neferet beni alt etmek için onu kullanmıştı-ve o sevgilisini beni kandırmak ve sonra mühürlemek için kullanmıştı. Nasıl sevebilirdi Loren’ı ve bunu yapmak için bana gönderebilirdi?
Ya onun aşk versiyonu da onun gibi değişmiştiyse? Bu onun böyle bir cinayet işleyebileceği anlamına gelir miydi?
‘Fakat biz hep İmanın İnsanları’nın bunu yaptığını düşündük.’Shaunee söylüyordu.
‘Belki bu Kraliçe Tsi Sgili’nin bizim düşünmemizi istediği şey.’Damien dedi, Neferet’in ismini kullanmaktan kaçınarak ki bu bence akıllıcaydı.
‘Haklısın. İlk bu cinayetler ve sonra Afrodit’in benim ölümüm hakkında bir çift görüşü-Ve en azından birinde Neferet vardı ve sonra kehanet hakkındaki diğer bir görüş. O bir rastlantı için aşırı fazla. Belki o bir dini nefret suçu gibi görünebilirdi.’dedim, gerçekten iyi rahibelerle tanıştığımı ve tüm Hıristiyanların sanıldığı gibi dar kafalı olmadığını düşünerek.
‘Gerçekte o bir güç suçuydu.’Afrodit dedi.’Çünkü Neferet Kalona’nın yükselmesini istiyor.’
‘Ah, onu şimdilik kraliçe olarak adlandıralım, tamam mı?’ dedim çabukça.
Herkes başını salladı-Afrodit omuz silkti.’’Benim için tamam.’
‘Bekle, kehanet kraliçenin ölümünün Kalona’yı yükselteceğini kastedebilir. Eğer kraliçe düşündüğümüz kişiyse başkasının yükselmesi için kendini kurban edeceğini hiç sanmam.’Damien dedi.
‘Belki o kehanetin bir kısmını biliyor. Yani, büyükannem kuzgunların şarkısını hiç kimsenin yazmadığını söyledi-onun sadece bir küçük parçaları hatırlanabilir, çünkü o bir zilyon yıldır kayıp.’
‘Aaa’ Afrodit dedi.
Hepimiz ona baktık.’Ne?’dedim.
‘Tamam, yanlış olabilirim, ama ya Kalona’nın mezarından çıkması veya ne diyorsanız buna, uzun bir zaman oluyorsa? Ya toprak onu kaçmaması için tutuyorsa? O bir ölümsüz. Belki o insanların beynine ulaşabilir. Nyx bunu yapabiliyor. O bize bir şeyler fısıldayabiliyor. Ya Kalona da yapabiliyorsa?’
‘Fısıltı! Bu Nyx’in söylediği şey- Neferet başka birinin fısıltılarını dinliyordu.’Ben ürperdim ki bu bana doğru bir şeyin üzerinde olduğumuzu düşündürdü.
‘O mantıklı, ölüme ve şeytana açık olan insanların akıllarına ulaşmak en kolay yol olur.’Damien dedi.
‘Tsi Sgili gibi.’Erin dedi.
‘Özellikle onların kraliçeleri.’Shaunee dedi.
‘Lanet olsun.’dedim.

http://vampirakademisi.forumdizini.net/

İşaret 23. BöLüm
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İşaret 27. BöLüm
» İşaret 11. BöLüm
» İşaret 26. BöLüm
» İşaret 25. BöLüm
» İşaret 1. Bölüm